Sobota, 20 kwietnia 2024 r.

Akcja "Góra Grosza"

W naszej szkole w dniach 25 listopada - 6 grudnia 2013 roku organizowana będzie  akcja Góra Grosza. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się  poza własną rodziną, w tym na  tworzenie  i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych  domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Dzięki zebranym środkom wspierana jest realizacja reformy domów dziecka poprzez pomoc  małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz  powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom.
Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych . W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci mają  realną szansę  wrócić  do swojego domu i znajdują  uczucie. Po raz czternasty patronat nad akcją  obejmuje  Ministerstwo Edukacji Narodowej.
                                                                                c_177_118_16777215_00_images_logo_dzieciak.jpg