Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Wycieczka do Wieliczki, Krakowa i Energylandii 4- 6.06. 2019

pomnik.jpgW ostatnim tygodniu klasa 7a i 6 były na trzydniowej wycieczce. We wtorek zwiedzaliśmy Zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce trasą górniczą. Każdy z uczestników otrzymał roboczy strój, kask i lampę. Grupom towarzyszył przodowy, który oprócz opowiadania historii kopalni, przydzielał zadania do wykonania. Uczniowie badali poziom stężenia metanu, wyznaczali drogę i odkrywali nieznane sobie komory.  Drugiego dnia wraz z przewodnikiem poznawaliśmy drugą stolicę Polski - Kraków. Młodzież zwiedziła Katedrę na Wawelu, Starówkę, Collegium Maius, kościół franciszkanów, Sukiennice i odwiedziła smoka wawelskiego. Dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat miasta i jego legend. Natomiast ostatniego dnia cały dzień spędziliśmy w Energylandii w Zatorze- największym rodzinnym Parku Rozrywki w Polsce. Atrakcji było tam co niemiara i każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Zwolennicy pluskania się w wodzie mogli zajrzeć do strefy Water Park, a ci, którzy chcieli zmierzyć się ze strachem i dostarczyć sobie adrenaliny - do strefy ekstremalnej. Na uczniów czekała też Bajkolandia lub interaktywne gry i widowiska. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała. Każdy zmęczony, ale szczęśliwy wrócił do domu. Facebook szkolny - galeria zdjęć.