Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Olimpiada Matematyczna

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów (OMG) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum.

Ta olimpiada jest jedynym konkursem matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Przywileje te - ustalane przez senaty poszczególnych szkół wyższych - dotyczą wielu kierunków, nawet tych, nie związanych bezpośrednio z matematyką.

Do OMG może przystąpić każdy gimnazjalista oraz uczeń szkoły podstawowej. Zawody są trójstopniowe. W tym roku szkolnym, 27 listopada odbyła się część testowa I etapu. Wzięło w niej udział pięciu uczniów naszego gimnazjum. Do 15 grudnia trwac będzie jeszcze część korespondencyjna.

Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przekazaniu swoich rozwiązań na ręce szkolnego koordynatora, który przesyła prace do właściwego Komitetu Okręgowego OMG.

Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia jest suma punktów obu części: korespondencyjnej i testowej. Nie jest konieczny udział w obu częściach. Uczeń, który nie weźmie udziału w danej części otrzymuje z niej 0 punktów i zależnie od wyniku drugiej części oraz wyników innych uczestników może zostać zakwalifikowany do zawodów drugiego stopnia. Więcej informacji uzyskać można na stronie olimpiady www.omg.edu.pl .