Środa, 24 kwietnia 2024 r.
Najnowsze aktualności
niedziela, 11 czerwiec 2017 00:38

Wolntariusz z Chin

3.jpgW dniach od 5 do 9 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Krynicznie przebywa i pracuje wolontariusz z Chin zaproszony w ramach realizacji projektu międzynarodowego AIESEC - Global Volunteer - „Global Education” przy współpracy z oddziałem lokalnym AIESEC Wrocław UE – Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i jej przedstawicielem w naszej gminie, Panią Emilią Żak.

Jest to 19 - letni student z Chin, który ukończył pierwszy rok studiów w maju 2017 roku na Wydziale Mechanicznym na Narodowym Uniwersytecie Singapuru – jest to najstarszy uniwersytet w Singapurze, a także największy zarówno pod względem liczby studentów jak i pod względem ilości kierunków studiów.

W naszej szkole prowadzi zajęcia w języku angielskim. Przybliża uczniom kulturę, tradycję i zwyczaje swojego kraju. Młodzież i dzieci próbują komunikować się z nim w języku angielskim, co dla niektórych uczniów jest dużym wyzwaniem, a w przyszłości będzie czynnikiem motywującym do nauki języków obcych.
Trzy rodziny dzieci z naszej szkoły goszczą wolontariusza w swoich domach i spędzają z nim popołudnia. Jesteśmy bardzo wdzięczni państwu Puk, Matysiak i Galińskim. Składamy im serdeczne podziękowania.