SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Wtorek, 18 czerwca 2024 r.
Aktualności

Aleksander Połowczuk laureat XVIII edycji programu stypendialnego " zDOLNY ŚLĄSK"

47216061_260619114614348_4001344360774893568_n.jpgAleksander Połowczuk został stypendystą XVIII edycji programu stypendialnego " zDOLNY ŚLĄSK".    Program stypendialny " zDOLNY ŚLĄSK" to jeden z najstarszych w Polsce programów stypendialnych stworzony przez Fundację Edukacji Międzynarodowej pod patronatem i finansowym wsparciem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Stypendium jest przyznawane w trzech kategoriach: naukowa, sportowa , artystycznej. Laureaci są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: szkoła podstawowa ( kl 4-6), gimnazjum , szkoła ponadgimnazjalna. Każdy z aplikujących oprócz osiągnięć w dziedzinie, w której o stypendium się ubiega, musi wykazać się także wysokimi wynikami w nauce oraz działalnością społeczna w swoim środowisku.Aleksander Połowczuk został laureatem w kategorii sportowej uczniów szkół podstawowych kl 4-6 jako jedyny laureat w Powiecie Trzebnickim. Wszystkich laureatów we wszystkich kategoriach było 57. z całego województwa dolnośląskiego. Podczas Gali stypendia wręczali: Andrzej Jaroch - Przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego, Marcin Krzyżanowski- Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Na gali obecny był m.in. Paweł Rańda- wicemistrz olimpijski , Dyrektor Biura Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Podczas wręczania Olkowi dopingował Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krynicznie Ireneusz Osenkowski.