SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Wtorek, 18 czerwca 2024 r.
Aktualności

Festiwal Szachów w Malinie

71799023_2818968084794656_1606506592646201344_n.jpgDnia 29 września 2019 na terenie przy świetlicy w Malinie odbył się Festiwal Szachowy. Liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Kryniczna wzięła udział w zanawie. Dzieci  przebrane za figury i piony szachowe odegrały partię szachów sprzed ponad 150 lat (z 1852 r.) pt. „partia wiecznozielona”. Zwyciężył w niej (białymi) Adolf Anderssen przeciw Jeanowi Dufresne, który grał czarnymi. Drużyną czarnych figur dowodził p. Ernest Pociejowski (instruktor z gminy Wisznia Mała), a drużyną białych - p. Jacek Ćwikliński (instruktor z gminy Żmigród). Całość wydarzenia koordynował p. Łukasz Butkiewicz (Prezes Stowarzyszenia Biały Król Wisznia Mała), który komentował każdy ruch, przedstawiając zasady gry i strategię przybyłym gościom. W inscenizacji wzięło udział 32 dzieci. Po inscenizacji odbył się turniej szachowy o zdobycie kategorii, w którym wzięło udział 30 szachistów. Sędziował Aleksander Sokólski. Szachiści rozegrali 5 rund. 10 najlepszych szachistów otrzymało nagrody rzeczowe, a ponadto zostały rozlosowane pozostałe nagrody. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Pachucy - absolwent naszej szkoły, drugie - Kewin Owsiański  uczeń kl. VII, trzecie - Wiktor Gabryś uczeń kl. VI B. Gratulacje. Galeria zdjęć.