Najnowsze aktualności
piątek, 12 maj 2017 21:40

IV Powiatowy Konkurs „Kolorowy świat bajek i baśni”

CAM01687.jpg12 maja 2017 r. w  Szkole nr 2 w Obornikach Śląskich odbyła się czwarta edycja Powiatowego Konkursu „Kolorowy świat bajek i baśni” dla  uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 11 szkół z 4 gmin naszego powiatu. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza to odpowiedzi na pytania dotyczące treści bajek i baśni, w drugiej części uczniowie musieli odczytać hasło z plątaninki, ułożyć puzzle, rozwiązać krzyżówkę, wykreślić wyrazy w tabeli i odczytać hasło. Wzięli też udział w konkurencjach sportowych: rzuty do celu i skok w dal. W tym roku szkolnym uczniowie musieli wykazać się wiedzą ze znajomości następujących utworów: baśnie Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko” oraz Adama Mickiewicza „Przyjaciele”.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kaja Kraszewska, Bartek Roszewski i Julian Klin, która bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami konkursowymi.
Gratulujemy!!!