Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Projekt Erasmus+ realizowany w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Śląskiej w Krynicznie.

427827891_864030718856623_7525354830820858062_n.jpgW bieżącym roku szkolnym, dzięki współpracy z Stowarzyszenie Semper Avanti, szkoła w Krynicznie przystąpiła do programu Erasmus+, którego głównym celem jest międzynarodowa współpraca edukacyjna dla nauczycieli i uczniów. Podczas wyjazdów młodzież ma możliwość nie tylko poznać inne kraje, ich historię i kulturę, ale również zdobyć wszechstronną wiedzę pozwalającą im kontynuować naukę na kolejnych etapach edukacji, kształtuje umiejętności posługiwania się językami obcymi. Podczas ferii zimowych ośmioro nauczycieli odbyło wyjazdowe szkolenie na Malcie, gdzie doskonalili swoje umiejętności językowe oraz rozwijali kreatywne metody w nauczaniu. Drugim etapem była wizyta studyjna nauczycieli w Castellammare di Stabia, nadmorskiej miejscowości, w której w maju dwudziestu uczniów weźmie udział w zajęciach edukacyjnych w jednej z włoskich szkół.