Czwartek, 2 maja 2024 r.

Wyprawka Czytelnicza pt. Wnuczka antykwariusza

wwwww.jpgDnia 04.04.2024 r. uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawkę Czytelniczą w postaci książki autorstwa Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza. Ministerstwo Edukacji Narodowej I Dziedzictwa Narodowego dbając w latach ubiegłych o rozwój bibliotek I czytelnictwa, przewidziało dla wszystkich pierwszoklasistów z rocznika 2023/2024 niespodziankę literacką. Z fragmentami tej książki zapoznawaliśmy się od kilku tygodni, teraz każde dziecko otrzymuje ją na własność. Opanowanie sztuki czytania oraz wartościowa książka dają szansę przeżycia niezapomnianych przygód, rozwijania wyobraźni, zdobywania wiedzy. Dzieci potrzebują do tego dorosłych przewodnikòw, którzy wspierają, motywują pierwsze czytelnicze wyzwania. Drodzy Rodzice - do książki dołączona jest broszura dla dorosłych zachęcająca do wspòlnego czytania dla przyjemności I rozwoju naszych dzieci. Galeria zdjęć.