Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Warsztaty przyrodnicze - "Piastowski Ekoogród"

31306954_1684866914925471_6324633441245593600_n.jpgW dniu 23 kwietnia 2018 klasy: 4a i 4b wraz z wychowawcami brały udział w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych na podstawie porozumienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z Gminą Wisznia Mała. Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Piastowski Ekoogród" uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Katedry Ogrodnictwa w Psarach. Zajęcia obejmowały takie zagadnienia, jak: " warzywa, owoce i przyprawy bez obawy", gdzie poznały, jak w naturalny sposób posadzić, dbać i pielęgnować rozmaite owoce i warzywa, bez użycia środków chemicznych.Galeria zdjęć.

Dzieci miały okazję wypróbować ekologiczne sałatki , spróbować ziołowych herbat i naturalnych dodatków. Własnoręcznie wykonały również "miodny dom dla ekoprzyjaciela ", który mogły zabrać i zawiesić w swoim ogrodzie oraz zbudowały prawdziwy dom dla małego skrzydlatego przyjaciela. Warsztaty przyniosły dzieciom ogrom informacji. Była to prawdziwa uczta wiedzy i doświadczeń o naszym naturalnym otoczeniu, świecie roślin i zwierząt, które są nieodłącznym elementem naszego ekosystemu.